Etiketler

19 Nisan 2016 Salı

Cemil Usta, Akçaabat Köfte


Bizim ofis Maltepe tarafında e-5’e yakın, havaların açtığını görünce öğlen takım olarak attık kendimizi dışarıya. Bir grup köfteciye gidelim deyince yolumuz Cemil Usta'ya düştü. E-5 üzerinde Bostancı’dan Kartal yönüne doğru giderken sağda kalıyor. Mekan içi dışardan göründüğünden daha da büyük.

Oldukça populer bir yer olmuş ki biz 12:15de gittiğimizde neredeyse yer yoktu. Yakın civar iş yerleri öğlen saatlerinde buraya akın ediyor belli ki. Menüde köfte hariç, hamsi ve birkaç balık daha var. Haftanın belirli bir günü Kurufasulye yapıyorlarmış, aklım kalmadı değil. Bunun dışında lokum, kuzu eti, pirzola da mevcut menüde. Bir de Kuymak gözüme çarptı, bir dahaki sefere yemeden geçmem.

Biz bu gidişimizde önce köfteyi deneyelim dedik. Akçaabat köfteye bir baktık fiyatı 21 TL. Bu mekan için çok değil mi dedik ama durun bizim gibi peşin hükümlü olmayın. Hepimiz 1’er posiyon Akçaabat Köfte sipariş ettik. 2 çömlek yoğurdu, 4 kola, 1 salata söyledik. Bu arada başlangıç olarak bulgur pilavı, acı salça ve köy ekmeği standart olarak masanıza geliyor. Aaa bulgur pilavı ne alaka derken bir bakmışız bitmiş bile. Köy ekmeği ve mısır ekmeğine zeytinyağlı salça sürüp yemeden de edemedik tabiki.


Köfte porsiyonları oldukça büyük, tam altı adet büyük boy oldukça lezziz köfte getiriyorlar ki ben hepsini zorlasamda bitiremedim. Yemeğimiz biter bitmez bir baktık hemen sıcak çaylar geldi, daha biz bunları sipariş vermedik ki demeye kalmadan ikramları olan 3 porsiyon tam lokmalık ev baklavaları da masada yerini aldı. Bu kadar yemeğe adam başı 28 TL ödeyip kalktık. İnanın bana tıka basa doyduk. Yediğimiz herşey başta yoğurt olmak üzere ağzımıza layıktı. Mekanın neden bukadar iğne atsan yere düşmez tabirine çuk oturduğunu tartışmadık bile. Sodalar ofiste artık, ee çok yiyince bastırmak lazım dimi. Ne de olsa kanımız sonuna kadar Türk.Adres: Altayçeşme Mahallesi, Niyazi Bey İş Merkezi No:22 Maltepe
0216-371-6161

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...